Astazi, 27 Mai, 2017
Stiri Radio Iasi

Meteo

Prognoza Meteo

Curs Valutar

1 EUR = 4.4192 RON
1 USD = 4.0244 RON
1 GBP = 6.0097 RON
1 CHF = 4.2309 RON
1 XAU = 157.84 RON

Newsletter


Horoscop

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti Balanta

 

Sute de elevi au alergat la crosurile bobocilor


Directia Judeteana pentru Sport si Tineret (DJST) Vaslui a organizat, pe 17 octombrie in orasul Negresti, si pe 18 octombrie in municipiul Vaslui, “Crosul Bobocilor”, competitie de traditie adresata elevilor de la inceput de ciclu de invatamant (clasele I, a V-a si a IX-a). Ca in fiecare an, crosul s-a bucurat de o participare numeroasa, atragand aproximativ 80 de elevi, in orasul Negresti, respectiv 140, in municipiul Vaslui. Primii trei clasati la fiecare categorie au primit diplome, tricouri si medalii. “Le adresam multumiri profesorilor de educatie fizica, parintilor si elevilor, pentru implicarea in reusita acestei competitii. Actiunile continua si in aceasta saptamana. Astfel, ieri, a avut loc “Crosul Bobocilor” si in orasul Murgeni, astazi are loc “Crosul Toamnei”, in comuna Padureni iar, maine, in Rafaila, unde de asemenea speram sa avem o participare numeroasa”, a declarat Raducu Tatu, directorul executiv al DJST Vaslui.

La Negresti, castigatorii “Crosului Bobocilor” au fost: Clasa I – fete: Loc I – ROTUNDU ANDREEA; Loc II – MIRON ANDREEA; Loc III – LAZAR ANA-MARIA; Clasa I – baieti: Loc I – SARDARIU RARES; Loc II – TUSCU CATALIN; Loc III – ONUTA FLORIN; Clasa a V-a – fete: Loc I – BALHUI ELENA; Loc II – NIMIRCEAG OANA; Loc III – CIOBANU NICOLETA; Clasa a V-a – baieti: Loc I – DUMBRAVA NARCIS; Loc II – NECHITA ALEXANDRU; Loc III – COMAN ALIN; Clasa a IX-a – fete: Loc I – ZAHARIA REBECA; Loc II – NIMIRCEAG ELENA; Loc III – COMAN ANDREEA; Clasa a IX-a baieti: Loc I – HUMA ANDREI; Loc II – UNGUREANU ANDREI; Loc III – DARTU NARCIS; La Vaslui, castigatorii “Crosului Bobocilor” au fost: Clasa I – fete: Loc I – BAZON ANDA, Scoala nr. 9 Vaslui; Loc II – ALUPOAIE RALUCA, Scoala Tanacu; Loc III – BUZDUGAN PAULA, Scoala Tanacu; Clasa I – baieti: Loc I – CIOBANU RAZVAN, Scoala Gura Bustei; Loc II – MAFTEI DRAGOS, Scoala nr. 2 Vaslui; Loc III – POPOVICI ALEX, Scoala nr.10 Vaslui; Clasa a V-a – fete: Loc I – BUZDUGAN GABRIELA, Scoala nr. 7 Vaslui; Loc II – BUMBU RALUCA, Scoala nr. 2 Vaslui; Loc III – PALADE GABRIELA, Scoala nr. 3 Vaslui; Clasa a V-a – baieti: Loc I – BALAN CATALIN, Scoala nr. 5 Vaslui; Loc II – ROMEGEA COSMIN, Scoala nr. 10 Vaslui; Loc III – AGAFITEI MARIUS, Scoala Gura Bustei; Clasa a IX-a – fete: Loc I – SPANU MONICA, LPS Vaslui; Loc II – GUZGANU ANDREEA, LPS Vaslui; Loc III – POPA LAVINIA, LPS Vaslui; Clasa a IX-a baieti: Loc I – PINTILIE DANIEL, Liceul “Emil Racovita” Vaslui; Loc II – CROITORU ALEXANDRU, Liceul “St. Procopiu” Vaslui; Loc III – BOJOAGA EDUARD, Liceul “Stefan Procopiu” Vaslui.
Sursa: Monitorul de Vaslui

Articole recomandate

Atletii barladeni au...
Barladeanul Daniel Alexandru, in...
Barladeanul Nelu Maftei, bronz la...
Nevazatorii vasluieni, buni si la...
Cupa «Gheorghe...
Torta pacii mondiale a luminat...
HC Vaslui, victorie in deplasarea...
«Memorialul Gheorghe...
Gheorghe Hagi da lovitura de...
Biletele la meciul HC Vaslui...

Adauga un comentariu

Nume:
Comentariu:
Cod Securitate:
cod securitate

Comentarii

Inca nu exista comentarii pentru acest articol.

Citatul Zilei

"Adevărurile fundamentale rămân aceleaşi pentru toate timpurile."
A.D.Xenopol

Poza Zilei

ad xenopol
© 2010 - Radio Iasi Romania