1 CHF = 4.2309 RON
1 XAU = 157.84 RON

Newsletter

Horoscop

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti Balanta

etichete: Razvan Olariu, sportivul anului 2013, culturism, fitness

Răzvan Olariu, cel mai bun sportiv al Federaţiei Române de Culturism şi Fitness în 2013

(26 decembrie, ora 8:15) Răzvan Olariu a fost desemnat sportivul anului de către Federaţia Română de Culturism şi Fitness, cu un total de 80 de puncte.

Olariu (CSM Iaşi) va fi recompensat cu suma de 800 de lei.

Conform ierarhiei stabilite de Comisia Centrală de Competiţii şi Clasificări a forului naţional, pe locul secund s-a clasat Ştefania Bia (CSS 5 Bucureşti), cu 37,5 puncte, care va fi premiată cu 700 de lei. Locul trei a fost ocupat la egalitate de Dragoş Popescu (CSS 5 Bucureşti) şi Camelia Stănculescu (Champions Gym Bucureşti), fiecare cu câte 30 de puncte. Ambii vor fi premiaţi cu câte 500 lei, potrivit site-ului oficial al federaţiei.

La juniori, primul loc a fost ocupat de Mihaela Beatrice Şerban (CST Alexandria), 74 puncte, care va primi 800 lei. Pe locul secund, premiat cu 700 lei, s-a clasat Mihai Moruz (CSM Iaşi), cu 47,5 puncte, în timp ce locul 3 a fost împărţit de Lucian Popa Lucian (CSM Iaşi) şi Anghel George Birică (CSM Iaşi), fiecare cu 32,5 puncte şi premiat cu 500 lei.

În clasamentul antrenorilor, Felicia Purice (CSM Iaşi) a ocupat prima poziţie, fiind premiată cu 600 lei. Locul doi i-a revenit lui Florian Dumitru (CST Alexandria), recompensat cu 500 lei, iar a treia a fost Irina Muntean (CSS 5 Bucureşti), premiată cu 400 de lei.

Toate premierile s-au făcut din fondurile federaţiei. (AD)

Sursa: Agerpres