1 CHF = 4.2309 RON
1 XAU = 157.84 RON

Newsletter

Horoscop

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti Balanta

Otelarele au jucat pentru "Didi" la Roman

O partida destul de interesanta s-a disputat sambata la Roman. Romascancele, la ultima aparitie in fata propriilor suporteri (si au fost suporteri de lux, cel mai important fiind primarul orasului, echipa fiind sprijinita serios de autoritatile locale, in timp ce la noi...), au fost supermotivate, dorindu-si victoria cu orice pret. De partea cealalta, galatencele au avut un singur scop in acest joc, s-o ajute pe interul Diana Drutu sa ia o optiune serioasa pentru titlul de golgetera. Dupa 60 de minute aprig disputate, trupa lui Cornel Badulescu si-a facut treaba si a castigat, asa cum si-a propus, iar internationala galateana Diana Drutu, a marcat 16 goluri si cu un total de 182 de goluri conduce in Trofeul Simona Arghir, unde este secondata de clujeanca Florina Chinteoan 170 goluri dar cu un meci mai putin disputat. Chiar daca si-au asigurat calificarea in sezonul viitor din Cupa EHF, otelarele si-au vandut scump pielea, au condus la trei goluri cu un sfert de ora inainte de final, demonstrand daca mai era nevoie care le e valoarea dar din pacate paradele Andreei Polocoser, care a trecut si pe la Galati, unele decizii anapoda ale celor doi gorjeni dar si 2-3 pase gresite in momente cheie, le-au privat de un rezultat pozitiv. Fata de cum au decurs ostilitatile, consideram ca un rezultat de egalitate ar fi fost mai echitabil. HCM Roman - HC Otelul 29-26 (15-12) sala sporturilor Roman, spectatori: 400 Formatii: HCM Roman: Visan, Polocoser (17 interventii) - Stoleru (3 goluri), Marin (11g), Garipova (2g), Goran (2g), Panamariu (4g), Ivan (3g), Gherman (1g), Criclevit (1), Iuganu (2). Antrenor: Cornel Badulescu. HC Otelul: Bobeica (6 interventii), Ciontu (9 interventii) - Drutu (16 g), Tudor, Manda (3), Cioaric (1), Curtean (1), Paval (3), Artean (2), Gheorghe. Antrenor: Alexandrina Soare Aruncari de la 7 metri: Roman - 7 (1 ratata); Galati - 4 (1 ratata) Eliminari: Roman - 8 minute; HC Otelul - 10 minute (Tudor, descalificata in min. 40) Arbitri: Eremia - Draganescu, ambii din Gorj Evolutia scorului: 0-1 (min. 1), 4-2 (min. 7), 8-8 (min. 18), 14-11 (min. 28), 17-13 (min. 33), 17-16 (min. 36), 19-16 (min. 37), 19-22 (min. 44), 22-23 (min. 49), 24-23 (min. 53), 26-26 (min. 57), 29-26 (min. 60)

Sursa: Monitorul de Galati