1 CHF = 4.2309 RON
1 XAU = 157.84 RON

Newsletter

Horoscop

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti Balanta

HC Vaslui, victorie in deplasarea de la Targu Jiu

HC Vaslui a obtinut, sambata, o victorie extrem de importanta la Targu Jiu, castigand partida cu Energia Pandurii cu 27-25 (14-14). Adversarul nu a pus probleme decat la debutul reprizei a doua, cand a condus pe tabela (14-15). In rest, handbalistii vasluieni au avut permanent controlul, diferenta fiind, la un moment-dat, de patru goluri. Din minutul 51, vasluienii au marcat pana la final doar doua goluri, primind trei, de la 22-25 la 25-27. Pentru HC Vaslui au marcat Soare 6, Bejinariu 4, Sabin Ignat 3, Sandu Iacob 3, Stan 3, Tutu 3, Ragea 2, Gabriel Bujor 2, Hagiu 1. De remarcat si evolutia excelenta a portarului Marocico, vasluianul avand 11 interventii.
Sursa: Monitorul de Vaslui