Astazi, 21 Iulie, 2019
Stiri Radio Iasi

Meteo

Prognoza Meteo

Curs Valutar

1 EUR = 4.4192 RON
1 USD = 4.0244 RON
1 GBP = 6.0097 RON
1 CHF = 4.2309 RON
1 XAU = 157.84 RON

Newsletter


Horoscop

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti Balanta

 

Elevi premiati la olimpiadele judetene


La finalul saptamanii trecute multi elevi botosaneni au participat la olimpiade judetene in urma carora au fost stabiliti cei care vor reprezenta judetul la etapa superioara a competitiilor, cea nationala. Mihaela Hunca, inspector scolar general, a adresat felicitari elevilor, cadrelor care s-au ocupat de pregatirea olimpicilor, dar si profesorilor care s-au implicat in organizarea acestor competitii.

Pe 28 februarie, Colegiul “Laurian” a gazduit Olimpiada Judeteana de Astronomie si Astrofizica, la care au participat sapte elevi dintre care unul la sectiunea juniori si sase la sectiunea seniori.

Premiul I a fost obtinut de elevul Ruxandar Catalin, de la Colegiul „Laurian”. El va reprezenta judetul la faza nationala a acestei competitii, care va avea loc la Buzau, in perioada 15-19 aprilie 2015.

 

 

Elevii calificati la etapa nationala a olimpiadei de limba engleza

 

 

 

Nr. crt.

Nume si prenume

Clasa/sectiunea

Scoala

Media

Profesor indrumator

1.

Anastasia Letitia Mateiuc

IX

Colegiul „Laurian”

95,53

Lavinia Ghinet, Corneliu Picealca

 

2.

Victor Draghici

X/A

Colegiul „Eminescu”

 

98,33

Cristina Chiriac

3.

Titus Sava

XI/A

Colegiul „Eminescu”

 

98,83

Dana Barczak

 

4.

Ionut Serban Lucas

XII/A

Colegiul „Ghica” Dorohoi

 

94,45

Gianina Cucoreanu

5.

Ilinca Andreea Brehuiescu

X/B

Colegiul „Laurian”

 

97,67

Ionela Iacob

6.

Andreea Cristina Olteanu

XI/B

Colegiul „Eminescu”

 

98,33

Maria Oniciuc

 

 

 

Elevii premiati la Olimpiada „Universul cunoasterii prin lectura”

Nr.crt.

Nume si prenume elev

Scoala

Clasa

Premiu

Observatii

1

Miruna Andreea Ungureanu

Scoala 1 Lunca

V

I

Calificat la etapa nationala

2

Robert Simion

Scoala 1 Albesti

VI

I

Calificat la etapa nationala

3

Maria Pinzaru

Scoala Corni

VII

I

Calificat la etapa nationala

4

Ionut Nicolae Bujor

Scoala 2 Tudor Vladimirescu - Albesti

 

I

Calificat la etapa nationala

5

Bianca Ioana Chelariu

Scoala 1 Mihalaseni

V

II

 

6

Iustina Turcu

Scoala 1 Albesti

VI

II

 

7

Luciana Viziteu

Scoala "Gheorghe Coman” Braesti

VII

II

 

8

Gabriela Andronic

Scoala ”Tiberiu Crudu” Tudora

VIII

II

 

9

Adina Spulber

Scoala 1 Albesti

V

III

 

11

Iuliana Antoce

Scoala 1 Lunca

VI

III

 

12

Simona Antoniac

Scoala Dumbravita

VII

III

 

13

Alexandra Grosu

Scoala 1 Albesti

VIII

III

 

14

Estera Mititelu

Școala 1 Mihalaseni

V

Mentiune

 

15

Loredana Cosmina Buraga

Școala 1 Mihalaseni

V

Mentiune

 

16

Patricia Aniculaesei

Scoala 1 Tudora

VI

Mentiune

 

17

Andreea Gabriela Hulub

Scoala 1 Albesti

VI

Mentiune

 

18

Iustina Hritac

Școala 1 Mihalaseni

VI

Mentiune

 

19

Bianca Margineanu

Scoala Corni

VI

Mentiune

 

20

Cosmina Bojoga

Scoala Dumbravita

VII

Mentiune

 

21

Andreea Stefania Penciuc

Scoala „Tiberiu Crudu” Tudora

VII

Mentiune

 

22

Ioana Malina Lupu

Liceul Vorona

VIII

Mentiune

 

23

Marta Stefania Vizir

Scoala Costesti - Rachiti

VIII

Mentiune

 

 
 
Sursa: Monitorul de Botosani

Articole recomandate

Prescolari premiati la "Happy Fest"
Ziua Apei, marcata de elevi si...
Sebastian Antoneac
Festival Interjudetean de Lectura...
Cantec si dans la Teatrul...
Olivia Negura
Elevi botosaneni olimpici
Iulia Nicorici
Calculatoare pentru elevi saraci
Liceeni incurajati sa-si dezvolte...

Adauga un comentariu

Nume:
Comentariu:
Cod Securitate:
cod securitate

Comentarii

Inca nu exista comentarii pentru acest articol.

Citatul Zilei

"Adevărurile fundamentale rămân aceleaşi pentru toate timpurile."
A.D.Xenopol

Poza Zilei

ad xenopol
© 2010 - Radio Iasi Romania