Astazi, 18 Noiembrie, 2019
Stiri Radio Iasi

Meteo

Prognoza Meteo

Curs Valutar

1 EUR = 4.4192 RON
1 USD = 4.0244 RON
1 GBP = 6.0097 RON
1 CHF = 4.2309 RON
1 XAU = 157.84 RON

Newsletter


Horoscop

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti Balanta

 

Elevi botosaneni olimpici


La finalul saptamanii trecute au avut loc olimpiadele judetene la biologie, informatica si disciplinele tehnice. Ca si in ceilalti ani elevii botosaneni au obtinut rezultate bune si vor participa si la faza nationala a acestor examene.

 

 

Elevii calificati laa Olimpiada nationala de informatica

Nume si prenume

Clasa

Scoala

Valentin Cazaciuc

IX

Colegiul „Eminescu”

Vlad Batalan

IX

Colegiul „Laurian”

Alexandru Bucevschi

XI

Colegiul „Laurian”

Mircea Popoveniuc

XII

Colegiul „Eminescu”

Alexandru Andrei Cociorva

XII

Colegiul „Eminescu”

 

Elevi calificati la Olimpiada nationala de biologie

Nume si prenume

Clasa

Scoala

Profesor indrumator

Alexandru Andrei Bresug

VII

Colegiul „Laurian”

Geta Corduneanu

Remus Cristian Cirimpei

IX

Colegiul „Eminescu”

Liviu Hutanu

Roxana Chiorescu

X

Liceul „Antipa”

Mona Covasa

Emil Vasilciuc

XI

Colegiul „Laurian”

Geta Corduneanu

Erin Manuela Grigorian

XII

Colegiul „Laurian”

Elena Luminta Azoitei

 

Elevi calificati la faza nationala a Olimpiadelor tehnice

Nume si prenume

Clasa

Scoala

Domeniul

Alexandru Aghiorghiesei

V

Scoala Tudora

Educatie tehnologica

Serban Nistor

VI

Colegiul „Eminescu”

Educatie tehnologica

Carciuc Cristina

VII

Scoala „Stefan cel Mare”

Educatie tehnologica

Carina Bidasca

VIII

Scoala 7

Educatie tehnologica

Eduard Iulian Calancea

XI

Liceul „Petru Rares”

Mecanica

Catalin Agrigoroae

XII

Liceul „Dimitrie Negreanu”

Mecanica

Stefan Lionte

XI

Colegiul „Asachi”

Electric, electrotehnica, electromecanica

Andrei Marian

XII

Liceul „Regina Maria”

Electric, electrotehnica, electromecanica

Vasile Voiniciuc

XI

Colegiul „Asachi”

Eletronica, automatizari, telecomunicatii

Razvan Iulian Pancu

XII

Colegiul „Asachi”

Eletronica, automatizari, telecomunicatii

Valentina Petic

XI

Liceul „Alexandru cel Bun”

Industrie textila si pielarie

Alina Lungu

XII

Liceul „Alexandru cel Bun”

Industrie textila si pielarie

Claudia Cazacu

XI

Colegiul Economic

Economic, administrativ, comert

Ela Andrada Puscasu

XII

Colegiul Economic

Economic, administrativ, comert

Cristina Olivia Gugurel

XI

Colegiul Economic

Turism, alimentatie publica

Florina Gavril

XII

Colegiul Economic

Turism, alimentatie publica

Ionut Vieru

XI

Liceul Trusesti

Agricultura, cultura plantelor

Diana Acxinte

XII

Liceul Flamanzi

Agricultura, cultura plantelor

Elena Foca

XI

Liceul Flamanzi

Agricultura, cresterea animalelor

Nicoleta Rautu

XII

Liceul Flamanzi

Agricultura, cresterea animalelor

Sabina Luciana Stefanuca

XI

Liceul Darabani

Industrie alimentara

Mugurel Vasile Antonesa

XII

Liceul Darabani

Industrie alimentara

 
 
Sursa: Monitorul de Botosani

Articole recomandate

Prescolari premiati la "Happy Fest"
Ziua Apei, marcata de elevi si...
Sebastian Antoneac
Festival Interjudetean de Lectura...
Cantec si dans la Teatrul...
Olivia Negura
Iulia Nicorici
Calculatoare pentru elevi saraci
Liceeni incurajati sa-si dezvolte...
Elevi premiati la olimpiadele...

Adauga un comentariu

Nume:
Comentariu:
Cod Securitate:
cod securitate

Comentarii

Inca nu exista comentarii pentru acest articol.

Citatul Zilei

"Adevărurile fundamentale rămân aceleaşi pentru toate timpurile."
A.D.Xenopol

Poza Zilei

ad xenopol
© 2010 - Radio Iasi Romania