1 CHF = 4.2309 RON
1 XAU = 157.84 RON

Newsletter

Horoscop

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti Balanta

Cupa «Gheorghe Dumitrescu» la tenis de camp, aprig disputata de juniori

Dupa mai multe zile de intreceri, desfasurate in perioada 6-7 septembrie, concursul de tenis de camp “Memorialul Gheorghe Dumitrescu”, editia a XIX-a, si-a desemnat castigatorii la sectiunea dedicata copiilor si tinerilor, dar si la cea dedicata doamnelor. Intrecerea s-a disputat pe trei terenuri de tenis, cele de la SC Vastex SA, SC Confectii SA si pe o baza de tenis privata. Pe tabloul de concurs au fost inscrisi 18 jucatori, la categoriile 7 -12 ani, 13-18 ani si, in premiera, categoria 18-50 ani feminin. Dupa disputarea meciurilor, care s-au desfasurat si de aceasta data in limita fair-play-ului, la categoria copii 7-12 ani, locul I a fost castigat de Matei Porumboiu, locul II, de Ianis Gologan, iar locul III, de George Carp. La categoria 13-18 ani, pe locul I s-a clasat Andrei Dibu, pe locul II, Rares Lupu, iar pe locul III, Tudor Berezan. La fete, locul I a fost castigat de Lioara Ursea, Daniela Gologan s-a clasat pe locul II iar Gabriela Arcaleanu, pe locul III. Toti jucatorii clasati pe primele trei locuri au primit diplome, cupe si articole sportive. “Multumim organizatorului si sponsorului, SC Vastex SA Vaslui, pentru contributia financiara si materiala adusa la dezvoltarea tenisului vasluian de-a lungul ultimelor 12 editii ale acestei competitii. Multumim domnului Pavel Padure, directorul general al SC Vastex SA Vaslui, pentru sustinere si pentru ca ne-a mobilizat sa continuam acest concurs, care a devenit o traditie in tenisul vasluian, multumim familiei Corneliu Mircea pentru cele doua terenuri puse la dispozitia noastra”, a spus Vasile Donisa, organizatorul competitiei. Intrecerile dedicate jucatorilor de tenis de camp vasluieni vor continua si in aceasta saptamana, in zilele de 13-14 septembrie organizandu-se o intrecere la jocul de dublu. Inscrierile se vor face sambata, 13 septembrie, la ora 8.00, la terenul de tenis de la SC Confectii SA Vaslui.
Sursa: Monitorul de Vaslui