Astazi, 18 Noiembrie, 2019
Stiri Radio Iasi

Meteo

Prognoza Meteo

Curs Valutar

1 EUR = 4.4192 RON
1 USD = 4.0244 RON
1 GBP = 6.0097 RON
1 CHF = 4.2309 RON
1 XAU = 157.84 RON

Newsletter


Horoscop

Berbec Taur Gemeni Rac Leu Fecioara Scorpion Sagetator Capricorn Varsator Pesti Balanta

campionatul mondial de fotbal, brazilia 2014, cm fotbal, brazil, meciuri, partide, livestream, video, live, scoruri, rezultate, pariuri, echipe, 2014

Astăzi începe Campionatul Mondial de Fotbal 2014 din Brazilia. Vezi care este programul meciurilor de fotbal

(12 iunie, ora 8:00) Preşedinţia braziliană a anunţat că 21 de lideri mondiali, între care şi Vladimir Putin, Angela Merkel şi Albert de Monaco, şi-au confirmat prezenţa în Brazilia în perioada Cupei Mondiale de fotbal.
 
Ceremonia de deschidere a Cupei Mondiale FIFA Brazilia 2014 va fi transmisă astăzi, de la ora 21.00, în direct, livestream, la TVR 1, TVR HD şi, online, pe tvrplus.ro. 
 
Programul partidelor care se vor disputa în perioada 12 iunie - 13 iulie la turneul final al Cupei Mondiale din Brazilia:
 
12 iunie: Grupa A: Brazilia - Croaţia, la Sao Paulo, la ora 23.00, ora României;
 
13 iunie: Grupa A: Mexic - Camerun, la Natal, ora 19.00; Grupa B: Spania - Olanda, la Salvador, ora 22.00, Chile - Australia, la Cuiaba, ora 01.00;
 
14 iunie: Grupa C: Columbia - Grecia, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa D: Uruguay - Costa Rica, la Fortaleza, ora 22.00; Grupa D: Anglia - Italia, la Manaus, ora 01.00; Grupa C: Coasta de Fildeş - Japonia, la Recife, ora 04.00;
 
15 iunie: Grupa E: Elveţia - Ecuador, la Brasilia, ora 19.00, Franţa - Honduras, la Porto Alegre, ora 22.00; Grupa F: Argentina - Bosnia-Herţegovina, la Rio de Janeiro, ora 01.00;
 
16 iunie: Grupa G: Germania - Portugalia, la Salvador, ora 19.00; Grupa F: Iran - Nigeria, la Curitiba, ora 22.00; Grupa G: Ghana - SUA, la Natal, ora 01.00;
 
17 iunie: Grupa H: Belgia - Algeria, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa A: Brazilia - Mexic, la Fortaleza, ora 22.00; Grupa H: Rusia - Coreea de Sud, la Cuiaba, ora 01.00;
 
18 iunie: Grupa B: Australia - Olanda, la Porto Alegre, ora 19.00; Grupa B: Spania - Chile, la Rio de Janeiro, ora 22.00; Grupa A: Camerun - Croaţia, la Manaus, ora 01.00;
 
19 iunie: Grupa C: Columbia - Coasta de Fildeş, la Brasilia, ora 19.00; Grupa D: Uruguay - Anglia, la Sao Paulo, ora 22.00; Grupa C: Japonia - Grecia, la Natal, ora 01.00;
 
20 iunie: Grupa D: Italia - Costa Rica, la Recife, ora 19.00; Grupa E: Elveţia - Franţa, la Salvador, ora 22.00; Honduras - Ecuador, la Curitiba, ora 01.00;
 
21 iunie: Grupa F: Argentina - Iran, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa G: Germania - Ghana, la Fortaleza, ora 22.00; Grupa F: Nigeria - Bosnia-Herţegovina, la Cuiaba, ora 01.00;
 
22 iunie: Grupa H: Belgia - Rusia, la Rio de Janeiro, ora 19.00; Grupa H: Coreea de Sud - Algeria, la Porto Alegre, ora 22.00; Grupa G: SUA - Portugalia, la Manaus, ora 01.00;
 
23 iunie: Grupa B: Australia - Spania, la Curitiba, ora 19.00; Olanda - Chile, la Sao Paulo, ora 19.00; Grupa A: Camerun - Brazilia, la Brasilia, ora 23.00; Croaţia - Mexic, la Recife, ora 23.00;
 
24 iunie: Grupa D: Italia - Uruguay, la Natal, ora 19.00; Costa Rica - Anglia, la Belo Horizonte, ora 19.00; Grupa C: Japonia - Columbia, la Cuiaba, ora 23.00; Grecia - Coasta de Fildeş, la Fortaleza, ora 23.00.
 
25 iunie: Grupa F: Nigeria - Argentina, la Porto Alegre, ora 19.00; Bosnia-Herţegovina - Iran, la Salvador, ora 19.00; Grupa E: Honduras - Elveţia, la Manaus, ora 23.00; Ecuador - Franţa, la Rio de Janeiro, ora 23.00;
 
26 iunie: Grupa G: SUA - Germania, la Recife, ora 19.00; Portugalia - Ghana, la Brasilia, ora 19.00; Grupa H: Coreea de Sud - Belgia, la Sao Paulo, ora 23.00; Algeria - Rusia, la Curitiba, ora 23.00.
 
OPTIMILE DE FINALĂ
 
28 iunie: locul 1 grupa A - locul 2 grupa B - la Belo Horizonte, ora 19.00 - meciul 49
 
28 iunie: locul 1 grupa C - locul 2 grupa D - la Rio de Janeiro, ora 23.00 - meciul 50
 
29 iunie: locul 1 grupa B - locul 2 grupa A - la Fortaleza, ora 19.00 - meciul 51
 
29 iunie: locul 1 grupa D - locul 2 grupa C - la Recife, ora 23.00 - meciul 52
 
30 iunie: locul 1 grupa E - locul 2 grupa F - la Brasilia, ora 19.00 - meciul 53
 
30 iunie: locul 1 grupa G - locul 2 grupa H - la Porto Alegre, ora 23.00 - meciul 54
 
1 iulie: locul 1 grupa F - locul 2 grupa E - la Sao Paulo, ora 19.00 - meciul 55
 
1 iulie: locul 1 grupa H - locul 2 grupa G - la Salvador, ora 23.00 - meciul 56
 
SFERTURILE DE FINALĂ
 
4 iulie: câştigătoare meci 53 - câştigătoare meci 54 - la Rio de Janeiro, ora 19.00 - partida 57
 
4 iulie: câştigătoare meci 49 - câştigătoare meci 50 - la Fortaleza, ora 23.00 - partida 58
 
5 iulie: câştigătoare meci 55 - câştigătoare meci 56 - la Brasilia, ora 19.00 - partida 59
 
5 iulie: câştigătoare meci 51 - câştigătoare meci 52 - la Salvador, ora 23.00 - partida 60
 
SEMIFINALE
 
8 iulie: câştigătoare meci 57 - câştigătoare meci 58 - la Belo Horizonte, ora 23.00 - partida 61
 
9 iulie: câştigătoare meci 59 - câştigătoare meci 60 - la Sao Paulo, ora 23.00 - partida 62
 
FINALA MICĂ
 
12 iulie: învinsa meci 61 - învinsa meci 62 - la Brasilia, ora 23.00
 
FINALA
 
13 iulie: câştigătoare meci 61 - câştigătoare meci - la Rio de Janeiro, ora 22.00.
Sursa: Mediafax

Articole recomandate

Ekaterina Makarova şi Elena...
Echipa masculină de gimnastică a...
Programul partidelor de sâmbătă...
Argentina a învins Olanda, scor...
Simona Halep și Maria Șarapova...
Tito Vilanova a încetat din viaţă
Aur continental la numai 15 ani!
Balonul de Aur, pentru care sunt...
Fostul fotbalist portughez Eusebio...
DETALII despre starea de sănătate...

Adauga un comentariu

Nume:
Comentariu:
Cod Securitate:
cod securitate

Comentarii

Inca nu exista comentarii pentru acest articol.

Citatul Zilei

"Adevărurile fundamentale rămân aceleaşi pentru toate timpurile."
A.D.Xenopol

Poza Zilei

ad xenopol
© 2010 - Radio Iasi Romania